Elegancka czarna sukienka damska Lavard

Elegancka czarna sukienka damska Lavard

Moda damska to nie tylko ubiór, ale także styl życia. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Od wielu lat spełnia o wiele więcej zadań niż mogłoby się wydawać. Dzięki modzie dokonują się rewolucje w poglądach.

Moda damska to nie tylko ubiór, ale także styl życia. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Od wielu lat spełnia o wiele więcej zadań niż mogłoby się wydawać. Dzięki modzie dokonują się rewolucje w poglądach. To także ona nierzadko była manifestem oczekiwań społecznych oraz wynikiem doniosłych zmian. Nie trudno wskazać najważniejsze ubiory, które stały się ich przykładami. Królową mody damskiej jest unikatowa mała czarna. Jej pojawienie się w modzie nie było przypadkowe. Przeciwnie. Było to konsekwencją długofalowych dążeń kobiet do wyswobodzenia się z gorsetów oraz uciskających konwenansów. Mała czarna stała się synonimem rewolucji oraz doniosłych zmian. Ta ponadczasowa sukienka wizytowa średniej długości oraz o luźnym kroju złamała niejeden stereotyp. Jaka historia wiąże się tym ponadczasowym elementem damskiej garderoby?

Ubiór kobiecy przez lata kojarzony był z ozdobnymi sukniami składającymi się ze skomplikowanych konstrukcji i licznych warstw wyszukanych materiałów. Panie mogły pozwolić sobie na najbardziej fantazyjne stroje oraz kolory. W ubiorze dziennym powszechne były jasne barwy oraz oszczędniejsze zdobienia. Używane materiały miały mieć bardziej użytkowy charakter oraz być lekkie i swobodne. Kreacje wieczorowe cechowały się z kolei cięższymi materiałami, które cechowała najwyższa jakość. Tkaniny wieczorowe miały zdecydowane i ciemne odcienie. Jednakże jeden kolor był wyjątkowy. Kolor czarny zarezerwowany był wyłącznie dla żałoby, dlatego noszenie sukien w tym kolorze w innych warunkach nie było akceptowalne. Suknie kobiet będących w żałobie podlegały ścisłym zasadom, które nie podlegały negocjacji. Zakazane było noszenie go w codziennym ubiorze. Czerń coraz częściej gościła w stylizacjach wieczorowych, jednakże i wtedy była odważnym wyborem. Czarny kolor niebędący strojem żałobnym wywoływał niemałe poruszenie. A zatem co przyczyniło się do triumfu „małej czarnej”? Być może fakt, że pojawiła się ona podczas wzmożonych ruchów emancypacyjnych i stała się niejako ich ambasadorką. Co więcej, doceniono przewagę czerni oraz jej wielozadaniowość. Czerń w końcu przestała być wyłącznym symbolem żałoby oraz stanu duchownego. Moda miała podkreślać kobiecą siłę i niezależność. Kobietom wreszcie zaproponowano wyzwolenie z gorsetów oraz skrócenie krojów. Niezwykłą popularność zyskiwał niezwykle elegancki, ale skromny look. Czarna sukienka stała się symbolem powszechnej dostępności. Idąc z duchem czasu, kobiety nie chciały dłużej być skazane na ciężkie i niewygodne suknie. Były nieprzystosowane do pracy zawodowej, a także sportu. Nie bez znaczenia pozostaje zmiana jej przeznaczenia na dzienne oraz wykorzystywanych materiałów na wygodniejsze. Luźniejsze kroje miały podkreślać każdą sylwetkę, zarazem eksponując jej atuty. Nie znaczyło to, że ubiór damski stał się nieelegancki. Przeciwnie. Kobieta w dalszym ciągu miała prezentować się wyśmienicie, a strój miał miał pełnić jedynie rolę dodatku. Mała czarna szybko zyskała łatkę uniformu każdej stylowej kobiety. Szybko stała się też faworytką wpływowych kobiet i gwiazd.

Dzisiejsza „mała czarna” to must have damskiej garderoby. Chyba każda kobieta posiada w swojej kolekcji swój idealny model. Bez względu na preferowany styl jest to uniwersalny ubiór, który choć prosty, daje tysiące rozwiązań. Sprawdzi się w wydaniu eleganckim oraz casualowym. Dzisiejsze sukienki zależnie od aktualnych trendów nieznacznie zmieniają swoją formę. Większość marek posiada w swojej ofercie klasyczną czarną sukienkę, często wzbogaconą o unikatowe elementy dodatkowe. Ciekawe wiązanie w pasie może nadać czarnej sukience zupełnie niecodziennego charakteru. W zestawieniu ze sznurem pereł oraz dyskretną kopertówką da ponadczasowy efekt. Z kolei połączona ze sportowymi sneakersami oraz ciekawą ramoneską będzie fantastyczną propozycją na wieczorne wyjście do restauracji. Przykłady można wymieniać bez końca, ponieważ mała czarna to niesamowite źródło inspiracji. Klasyczna czarna sukienka to genialna baza do eleganckich stylizacji na rozmaite okazje. W zależności od dodatków pozwoli na stworzenie formalnych jak i luźnych zestawów.

Nie wszystkie kobiety wybierają na co dzień eleganckie stroje. Wiele z nich z łatwością tworzy niebanalne ubiory codzienne ceniąc sobie wygodę i nieformalność. Co w sytuacji, kiedy przygotowujemy się do oficjalnego spotkania lub uroczystego przyjęcia? Rozwiązaniem na to ponownie będzie zwykła, czarna sukienka. „Mała czarna” jest szykownym pomysłem na wizytę w operze, kiedy to każda kobieta na pewno doceni jej uniwersalność. Panie ceniące przede wszystkim wygodę i funkcjonalność mogą wybrać do niej sportowe trampki lub sneakersy oraz jeansową katanę na weekendowy wypad. Nie bez znaczenia jej długość, dlatego warto stosować zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Klasyczne modele „małej czarnej” ma w swoim asortymencie także marka Lavard. Marka kładzie nacisk na klasyczne pojęcie elegancji oraz wierność ponadczasowym krojom i tkaninom najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym wyborem sukienek wizytowych, a także kolekcji koktajlowych. Panie stojące przed wyborem swojej pierwszej czarnej sukienki zachęcamy do zainspirowania się projektami Lavard oraz stworzenia stylizacji które posłużą przez wiele lat.

https://www.lavard.pl/produkty/moda-damska,2,2104

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
Token
wydarzenia z rzeszowa
Śledztwo umorzone - brak zaniedbań po śmierci dziecka w żłobku
2024-07-16 08:03:28
Śledztwo umorzone - brak zaniedbań po śmierci dziecka w żłobku
Burze nad Podkarpaciem – prawie 100 interwencji strażaków
2024-07-15 08:10:42
Burze nad Podkarpaciem – prawie 100 interwencji strażaków
Seria kradzieży w sortowni kurierskiej pod Rzeszowem
2024-07-12 08:03:58
Seria kradzieży w sortowni kurierskiej pod Rzeszowem
Zaktualizowany plan pokazów fontanny multimedialnej
2024-07-11 08:12:43
Zaktualizowany plan pokazów fontanny multimedialnej
Wyniki matur w Rzeszowie
2024-07-10 08:06:57
Wyniki matur w Rzeszowie
Angielski pod okiem ekspertów z USA. Rzeszów gości 31. edycję Pomost International
2024-07-09 08:03:38
Angielski pod okiem ekspertów z USA. Rzeszów gości 31. edycję Pomost International
Artykuły
Budowa Profesjonalnej Strony WWW dla Komornika Sądowego z Agencją Interaktywną Argonium w Rzeszowie
2024-05-15 07:48:48
Budowa Profesjonalnej Strony WWW dla Komornika Sądowego z Agencją Interaktywną Argonium w Rzeszowie
Niedziele handlowe w 2024r
2024-01-25 07:44:50
Niedziele handlowe w 2024r
Horoskop na 2024 rok
2024-01-09 09:21:34
Horoskop na 2024 rok
Co to jest horoskop ?
2023-12-27 09:50:37
Co to jest horoskop ?
Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej?
2023-12-27 09:44:07
Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej?
Rola senników w zrozumieniu podświadomych pragnień
2023-12-27 10:33:54
Rola senników w zrozumieniu podświadomych pragnień